بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت (2022)

بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت
در این مقاله 11 تا از بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت های مختلف، همراه با کد های هر رنگ معرفی کرده ایم.
آنچه در این مقاله می خوانید

بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت چه رنگ هایی است؟ در ادامه بهترین پالت های رنگی همراه با کد رنگی را قرار داده ایم.

هنگامی که قصد دارید سفارش طراحی سایت بدهید. یکی از اولویت های اصلی انتخاب رنگ سازمانی و پالت رنگی سایت شما است. بهترین راه برای انجام این کار این است که به وب سایت های دیگر نگاهی بیاندازید و تحقیق کنید.

اما اگر وقت کافی ندارید نگران نباشید! ما این کار را برای شما انجام داده ایم و لیستی از 11 طرح رنگی متفاوت را که برای هر برندی جواب می دهد. جمع آوری کرده ایم.

اما، صبر کنید. اگر قبل از اینکه این مقاله را بخوانید یک پالت رنگی برای وبسایت خود در نظر گرفته اید و قصد استفاده کردن از آن را دارید. چه بهتر، مطمئناً این برای شروع بسیار عالی است. اما قبل از اینکه عجله کنید، در نظر بگیرید که طرح رنگی سایت شما می خواهد چه چیزی را بیان کند….

در نظر گرفتن روانشناسی رنگ برای طرح های رنگی وب سایت

هنرمند خوب جوزف آلبرز را در نظر بگیرید. او که استاد رنگ بود، تمرین خود را وقف درک رنگ و چگونگی تأثیر آن بر خلق و خوی بیننده و سازگاری با زمینه های مختلف کرد. بخش بزرگی از تحقیقات او شامل بررسی روش‌های مختلف تعامل رنگ‌ها با یکدیگر بود. به عنوان مثال، نقاشی زیر را در نظر بگیرید: ترکیب سبز تیره و نارنجی در نگاه کردن احساس ناراحتی می کند، در حالی که در ترکیب سبز با خاکستری، آلبرز تعادلی با حال و هوای بسیار آرامتر و امروزی را برای مخاطب ایجاد می کند.

تصویر اسکرین گرفته شده

یافته هایی مانند او را می توان برای اطلاع رسانی در مورد انتخاب های طراحی استفاده کرد. آنها به شما کمک می کنند تا رنگ های طراحی وب را متناسب با خدمات خود انتخاب کنید و هویت نام تجاری خود را برای برقراری ارتباط با مشتریان برجسته کنید.

این گفتگو مقدمه ای بر روانشناسی رنگ ها است، به معنای مطالعه رنگ ها و چگونگی تأثیر آنها در سطح مغزی. همانطور که مارک روتکو با نقاشی های همنام خود در زمینه رنگ به نمایش گذاشت، رنگ های خاص واکنش های خاصی را می طلبند. بنابراین، زمانی که طرح‌های رنگی وب‌سایت را در نظر می‌گیریم، مهم است که بدانیم رنگ‌ها و رنگ‌های مختلف چگونه بر روحیه ما تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، اگر بخواهیم یک وب سایت برای یک موسسه خیریه پایدار طراحی کنیم، ممکن است از سایه های سبز و آبی استفاده کنیم، زیرا آنها احساس اعتماد، طبیعت و سلامتی را القا می کنند.

نه تنها می توانید از طرح های رنگی خاصی برای تأثیرگذاری بر خلق و خوی افراد استفاده کنید، بلکه می توانید از آن برای کنترل نحوه درک آنها از وب سایت خود نیز استفاده کنید. دقیقاً چرا فیس بوک همیشه به طرح رنگ آبی خود پایبند بوده است؟ آیا واقعاً به این دلیل است که مارک زاکربرگ کور رنگی قرمز-سبز است، یعنی آبی برای او بسیار زنده به نظر می رسد؟ خوب، بله، اما همچنین به این دلیل که آبی محبوب ترین رنگ است. در واقع، آبی در بیش از نیمی از لوگوها ظاهر می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی به اصول روانشناسی اساسی همه رنگ های کلیدی بیندازیم:

انتخاب بهترین رنگ برای طراحی سایت باعث تجربه کاربری خوب و افزایش اعتماد مشتریان می شود.

by Jennifer Bailey

قرمز: سرعت، انرژی و اشتیاق. قرمز یک رنگ عالی برای استفاده در زمانی است که می خواهید مخاطبان خود اقدام کنند. قرمز اغلب برای طرح‌های رنگی وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک و همچنین رستوران‌ها و برنامه‌های غذای آماده استفاده می‌شود – وقتی گرسنه هستید و غذای آماده سفارش می‌دهید، مشتاقانه غذای خود را سریع می‌خواهید! این رنگ می تواند بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت شما باشد.


نارنجی: خوش بینی و شادی. نارنجی به طور جهانی به عنوان یک رنگ “سرگرم کننده” در نظر گرفته می شود و استفاده از آن در طراحی وب شما راهی عالی برای نشان دادن اینکه خودتان را خیلی جدی نمی گیرید است.


زرد: گرما، یک احساس دعوت کننده، مثبت. رنگ آفتاب، زرد با شادی و شادی همراه است. فوق العاده شاد و در دسترس. این یک رنگ وب‌سایت عالی برای استفاده در صنایع خدماتی است – خوشحال می‌شوید کمک کنید!


سبز: طبیعت و سلامتی. سبز آرامش بخش و طبیعی، انتخاب مناسبی برای طرح رنگ در هنگام طراحی برای یک برند سالم است. سبز همچنین یک انتخاب رنگ عالی برای انتقال سازگاری با محیط زیست و پایداری است.


آبی: همه کاره ترین و محبوب ترین. نشان داده شده است که رنگ آبی الهام بخش احساس اعتماد است و آن را در طرح های رنگی وب سایت مورد علاقه شدید قرار می دهد. یکی دیگر از بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت نیز می تواند آبی و مشتقات آن باشد.


بنفش: خلاقیت، خرد و اعتماد به نفس. بنفش یک رنگ منحصر به فرد و قوی برای استفاده در طرح رنگ وب سایت است زیرا توجه را می طلبد و برجسته است.


صورتی: خلاقیت و نشاط. صورتی در لحظه لحظه زندگی خود را سپری می‌کند، بیش از هر زمان دیگری مورد استقبال افراد از هر جنسیت و هویت قرار می‌گیرد، به این معنی که برندها از آن پیروی می‌کنند و آن را در طیف وسیعی از صنایع وارد می‌کنند.


قهوه ای: سلامتی، گرمی و صداقت. هنگامی که در طراحی وب استفاده می شود، قهوه ای یک رنگ آرامش بخش است. به وب‌سایت‌ها حالتی طبیعی و ساده می‌دهد و اغلب با طرح‌های سنتی و الهام‌گرفته از کلاسیک همراه است.


سیاه: مدرنیته، براق، خنثی. مینیمالیسم آن برای وب سایت های لوکس عالی است. بسیاری از برندهای لوازم آرایشی رنگ مشکی را به عنوان رنگ کلیدی خود انتخاب می کنند تا به این معنی باشد که محصول آنها با کیفیت است، که احتمالاً به شما کمک می کند هزینه های زیادی را توجیه کنید.


سفید: مینیمالیسم، شفافیت. گاهی اوقات بهترین انتخاب رنگ برای طراحی وب مینیمال، بدون رنگ است. سفید یک سایه خنثی است، به این معنی که به راحتی می توان آن را با رنگ های دیگر برای اهداف برندسازی ترکیب کرد. این در درجه اول به عنوان یک لهجه یا رنگ پس زمینه استفاده می شود.


خاکستری
: بلوغ، اقتدار. اگر وب‌سایت جدی‌تری دارید، خاکستری یک انتخاب رنگ عالی است، به مردم نشان می‌دهد که منظور شما تجارت است.

11 تا از بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت بی نظیر

11 تا از بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت بی نظیر
11 تا از بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت بی نظیر

خوب، بنابراین به نظر می رسد که ما از نسبت دادن ویژگی های عاطفی و انسانی به رنگ ها لذت می بریم. برندها از این تداعی‌های انتزاعی برای ایجاد ارتباطات عاطفی با مردم استفاده می‌کنند که به آنها کمک می‌کند مشتریان بیشتری را به دست آورند و حفظ کنند. هنگامی که پالت رنگ وب سایت خود را انتخاب می کنید، می توانید از این تداعی ها به نفع خود استفاده کنید. برای کمک به توضیح ما، ما 11 مدل از بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت را از سایت های مختلفی جمع آوری کرده ایم:

1- رنگ برای محصولات هوشمندانه سازگار با محیط زیست

بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت هایی که محصولات سازگار با محیط زیست یا شرکت های محیط زیستی هستند. این ترکیب رنگی است.

هنگام انتخاب طرح رنگ برای یک برند کنف ارگانیک آیا واقعاً انتخاب دیگری جز سبز وجود دارد؟! جدای از سازگاری با محیط زیست، مترادف با علف های هرز، کنف و محصولات CBD است. سایه های کم رنگ زرد و بلغور جو دوسر سبز کنفی را تحسین می کنند، در حالی که طبیعت جدی آبی سرمه ای سطحی از اعتماد را به این طرح رنگی می آورد.

کنفی سبز، لیمویی کم رنگ، بلغور جو دوسر و سرمه ای

پالت رنگی سبز

طرح رنگ وب سایت با رنگ کنفی توسط #f5eec2 #416a59 #39395f #73a24e #a9c25d

2- رنگ های روشن و مراقب سلامت

هنگام تجسم هویت برند دوستدار محیط زیست، غرق شدن در تن رنگ های خاکی قهوه ای و سبز آسان است… اما چیزی که نباید فراموش کنید این است که مخاطب هدف خود را دائماً در دید پیرامونی خود نگه دارید!

Daye عمدتاً زنان جوان، حرفه ای، باهوش و مراقب سلامتی را هدف قرار می دهد. در نتیجه این برند نوآور پالت روشنی از رنگ‌های هلویی، نارنجی و سبز را انتخاب کرده است (که آنقدر به نظر می‌رسد که در یک حساب کاربری هنری اینستاگرام نامرتب به نظر نمی‌رسد) تا ارزش‌های معاصر خود را از پایداری و محصولات طبیعی منتقل کند.

هلوی کم رنگ، نارنجی، نعناع و سبز جنگلی عمیق:

هلوی کم رنگ، نارنجی، نعناع و سبز جنگلی عمیق:

#f6c453 #fefbe9 #f0a04b # 183a1d #e1eedd

3- ترکیب های رنگی شیک

یاس بنفش لحظاتی را می گذراند. هر مجله مد فعلی را ورق بزنید و شاهد بیرون آمدن این بنفش خاص از صفحات و کمد لباس خود خواهید بود. تازه، نرم و جایگزینی باحال برای صورتی هزاره ای است که چشمانم آنقدر دیده اند که دیدن آن به نوعی دردناک شده است.

طرح رنگی یاس بنفش، زنگ زدگی و کرم این وب سایت تجارت الکترونیک فوراً حال و هوای انتخابی ایجاد می کند. با نشان دادن اینکه آنها نیز مانند آنها متفکر هستند، فردیت را ترویج می کنند و در نبض روند مد معاصر هستند، اعتماد را به کاربران القا می کند.

یاس بنفش، زنگ، کرم و زغال سنگ:

یاس بنفش، زنگ، کرم و زغال سنگ

#e4ddf4 #943d24 #fffbf0 #2d2d2d #282612

4- بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت رنگی شاد و جوان پسند

بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت های کودکانه یا فروش اسباب بازی این ترکیب رنگ 5 تایی است.

ایده یک شرکت کارگاه گیاه شناسی به نام “کارخانه کاغذ سنگی” به خودی خود بسیار سرگرم کننده است که مطمئناً هیچ چیز بهتر از استفاده از رنگ های ثانویه کودک مانند آنها نیست. در نگاه اول، این طرح رنگی وب سایت آنقدر شادی و هیجان را به ارمغان می آورد که شما را درست به روزهای مدرسه می برد – درست مانند یک کارگاه خلاق.

صورتی کودک، سبز برگ، نارنجی و بنفش:

صورتی کودک، سبز برگ، نارنجی و بنفش

#397754 #f0a3bc #70be51 #eb6b40 #9b45b2

5- بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت افراد خلاق

زرد، آبی نئون و مشکی:

پالت رنگی زرد

#5bccf6 #fcde67 #030e12

6- پالت های خنثی آرامش بخش و خوش بینانه

هلو، خامه و زغال چوب:

هلو، خامه و زغال چوب

ef9273 #fef9f8 #0d0d0d

7- رنگ های قابل اعتماد

آبی، خاکستری، آبی، سفید روشن، خاکستری تیره و آبی دریایی

بهترین ترکیت رنگ برای طراحی سایت

#2b6777 #c8d8e4 #ffffff #f2f2f2 #52ab98

8- طرح های رنگی آرام و در عین حال مطمئن

صورتی کم رنگ، مرجانی، خاکستری، یاسی و سرمه ای:

ترکیب رنگی آرامش بخش

#fae5df #f5cac2 #ed7966 #303179 #141850

9-بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت مدرن و مد روز

بنفش، ارغوانی، نعناع و پرتقال:

بنفش، ارغوانی، نعناع و پرتقال
بنفش، ارغوانی، نعناع و پرتقال

#c2d2bd #c65032 #f6e9d7

10- بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت بشردوستانه

آبی، زرد، سبز مریم گلی و سفید:

آبی، زرد، سبز مریم گلی و سفید
آبی، زرد، سبز مریم گلی و سفید

11- طرح های رنگی قوی و احساسی

صورتی پودری، فوشیا و یشمی:

ترکیب رنگی قدرتمند و احساسی
ترکیب رنگی قدرتمند و احساسی

#eddcd9 #f2ebe9 #de5499 #264143 #e99f4c

جستجو برای طرح های رنگی وب سایت اکنون شروع می شود

انتخاب رنگ در هر صورت مشکل است. حال این انتخاب چه ماشین باشد، چه دوچرخه یا موتور. حال اینکه بخواهید بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت پیدا کنید. موضوع پیچیده تر می‌شود.

شما باید مسائل روانشناختی و فرهنگی ترکیب رنگ های مختلف و اینکه چگونه بر مفهوم برند شما تاثیر می گذارند را در نظر بگیرید. لازم نیست برای انجام این کار مدرک دانشگاهی داشته باشید یا در این رشته مشغول باشید. شما برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ، باید رقبای خود را بررسی کنید و از آزمایش نترسید.

زمانی که این پروژه انتخاب رنگ شما با موفقیت به اتمام برسد. بین برند شما و دیگران تفاوت ایجاد می شود و باعث می شود بیش تر شناخته شوید.

چه مبل جدید باشد، چه رژ لب یا دوچرخه، انتخاب رنگ مناسب می تواند بسیار مشکل باشد. اگر برای وب سایتی است که می خواهید راه اندازی کنید، همه چیز پیچیده تر می شود. شما باید پیامدهای روانشناختی و فرهنگی پالت های رنگی مختلف وب سایت و اینکه چگونه بر درک برند شما تأثیر می گذارد را ارزیابی کنید.

این مقاله هر چند وقت یکبار بروزرسانی می شود و اطلاعات، ترکیب رنگ های بیش تر و جدید تری را در آن قرار می دهیم.

شایان علیزاده
شایان علیزاده

عاشق یادگیری مطالب و مهارت ها در حوزه SEO و طراحی سایت هستم. برای رسیدن به اهدافم یاد می‌گیرم و دیوانه وار تلاش می‌کنم!